SUWARY OTRZYMAŁY 1,49 MLN ZŁ DOTACJI NA WIELOWARSTWOWE OPAKOWANIA SPECJALNE

SPÓŁKA ZAMIERZA URUCHOMIĆ PRODUKCJĘ NOWATORSKICH NA RYNKU POLSKIM OPAKOWAŃ O SPECJALNYCH WŁAŚCIWOŚCIACH

Suwary S.A., znaczący na polskim rynku producent opakowań z tworzyw sztucznych i akcesoriów samochodowych, otrzymał dotację ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007 – 2013 w kwocie przekraczającej 1,496 mln zł, na uruchomienie zaawansowanej technologicznie linii do produkcji opakowań trójwarstwowych o pojemności do 30 litrów. Całość inwestycji związanych z uruchomieniem produkcji tych opakowań wyniesie blisko 3,9 mln zł. Zgodnie z harmonogramem linia produkcyjna będzie uruchomiona w zakładzie Spółki w Pabianicach na początku III kwartału 2011 roku.

W ramach dofinansowanego projektu, Suwary zamierzają uruchomić produkcję trójwarstwowych innowacyjnych opakowań specjalnych, o jak najniższej masie, które będą dopuszczone również do stosowania materiałów niebezpiecznych. Będzie to nowatorskie rozwiązanie na rynku polskim, ponieważ pojemniki o takich właściwościach nie są produkowane w naszym kraju.

Uruchomienie produkcji pojemników wielowarstwowych trójwarstwowych o specjalnych właściwościach jest kolejnym elementem realizacji strategii rozwoju, dzięki której poziom EBITDA Suwary czterokrotnie wzrośnie do 2016 roku, w porównaniu z wynikiem osiągniętym na koniec 2009 roku.


Istotą projektu jest uruchomienie zaawansowanej technologicznie i nowatorskiej na rynku polskim linii produkcyjnej, która umożliwi produkcję nowego typu opakowań trójwarstwowych o specjalnych właściwościach. Suwary zamierzają wybrać technologię o wysokim stopniu innowacyjności, zarówno produktu jak i zastosowanych rozwiązań, co umożliwi nie tylko zachowanie dotychczasowych właściwości tych opakowań, ale również wprowadzenie nowych, ciekawych kształtów oraz zaprojektowanie unikalnego, spersonalizowanego dla każdego klienta wzornictwa. Ponadto wybór zaawansowanej technologicznie linii produkcyjnej przyczyni się do wzrostu efektywności Suwary, dzięki skróceniu czasu realizacji zamówień oraz oszczędności energii i materiałów.


„Pojemniki trójwarstwowe, które planujemy wprowadzić do produkcji to nowatorskie rozwiązanie na polskim rynku, dzięki któremu zamierzamy zdobywać nowych kontrahentów i nowe rynki zbytu, zarówno w kraju jak i zagranicą. Jest to również kolejny etap realizacji przyjętej przez nas strategii rozwoju, dzięki której nasz wskaźnik EBITDA wzrośnie czterokrotnie do 2016 roku” – powiedział Walter T. Kuskowski, Prezes Zarządu Suwary S. A.

„Wprowadzenie innowacyjnych technologii to efekt doskonałej synergii pomiędzy Wentworth i spółką Suwary. Jestem przekonany, że Suwary, przy pełnym wykorzystaniu know-how jakim dysponuje jej udziałowiec, czyli spółka Wentworth, oraz dzięki konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju stanie się jednym z wiodących podmiotów na rynku opakowań z tworzyw sztucznych w Polsce” – dodał Walter T. Kuskowski.


Dodatkowych informacji mediom udzielają:

Walter T. Kuskowski
Prezes Suwary S. A.
e-mail: wkuskowski@wtbvc.com

Iwona Mojsiuszko
M+G
Tel. (22) 625 71 40, 0501 183 386
e-mail: iwona.mojsiuszko@mplusg.com.pl


INFORMACJA O SUWARY S. A. I GRUPIE KAPITALOWEJ WENTWORTH

Suwary S. A. jest wiodącym producentem opakowań z tworzyw sztucznych i akcesoriów samochodowych w Polsce, a jego produkty charakteryzują się wysoką jakością i innowacyjnością. W 1996 roku Suwary S.A. wdrożyła System Zarządzania Jakością ISO 9001, certyfikowany i potwierdzony przez TUV w Essen. Firma ma ponad 50 lat doświadczenia.
Od 1998 roku SUWARY S. A. jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Od września 2009 roku spółka Suwary S.A. jest częścią grupy kapitałowej Wentworth.

Wentworth Group jest międzynarodową firmą z siedzibą w Hamilton w Kanadzie. Firma produkuje szeroką gamę opakowań z tworzyw sztucznych i form wykorzystywanych do produkcji opakowań. Formy do produkcji opakowań wytwarzane przez Wentworth to formy rozdmuchowe we wszystkich rozmiarach, dostosowane do wszystkich technologii i wszystkich rodzajów maszyn. Produkowane przez Wentworth plastikowe pojemniki są używane codziennie do napojów, żywności, kosmetyków, środków medycznych i chemicznych oraz produktów gospodarstwa domowego. Wśród klientów Grupy są największe międzynarodowe koncerny w przemyśle opakowań.
Wentworth posiada 13 zakładów produkcyjnych: 7 w Polsce, 4 w Kanadzie, 1 w USA i 1 w Niemczech. Utrzymuje również, ośrodki sprzedaży, serwisu i zaopatrzenia w Wielkiej Brytanii, Argentynie i Chinach.
Wentworth dostarcza swoje produkty do ponad 70 krajów na całym świecie, a przychody spółki w 2009 roku wyniosły około 450 mln PLN. Grupa działa w Polsce od 1998 r.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!