ZMIANY W ZARZĄDZIE SUWARY S.A.

SUWARY S.A., znaczący na polskim rynku producent opakowań z tworzyw sztucznych, informuje, że dnia 9 sierpnia 2011 roku, Pani Iwona Menes-Malinowska, złożyła rezygnację z funkcji Wiceprezesa Zarządu SUWARY S.A. Spółka wytypowała już kandydatury osób, które w najbliższym czasie zostaną zarekomendowane na stanowisko Członka Zarządu SUWARY S.A.


„Chciałbym bardzo podziękować Pani Iwonie Menes-Malinowskiej za dotychczasową współpracę. Dzięki dużej wiedzy, znajomości spółki i osobistemu zaangażowaniu, jej wkład w rozwój firmy, w tak ważnym, przejściowym okresie zmiany właścicielskiej SUWARY S.A., był dla nas bardzo istotny. Był to czas dużych zmian w spółce, związanych z planowaniem i rozpoczęciem nowych inwestycji, dzięki którym znacznie wzrosną nasze moce produkcyjne, co przyczyni się do realizacji naszego celu strategicznego, czyli czterokrotnego wzrostu EBITDA do 2016 roku. Życzę Pani Iwonie dalszych sukcesów oraz realizacji zawodowej” – powiedział Walter T. Kuskowski, Prezes Zarządu Suwary S. A.

„Praca w spółce SUWARY była dla mnie dużym wyzwaniem. Zmiana właścicielska oraz szereg inwestycji, które zostały zapoczątkowane, wprowadziły spółkę na inne tory funkcjonowania. Bardzo się cieszę, że mogłam uczestniczyć w rozwoju spółki w tak kluczowym momencie i jestem przekonana, że dzięki obecnym akcjonariuszom, posiadającym bardzo dużą wiedzę rynkową, którzy wprowadzili tak ambitną strategię oraz doświadczonej kadrze menedżerskiej dalej będzie dynamicznie się rozwijać” – powiedziała Iwona Menes-Malinowska.


Dodatkowych informacji mediom udziela:

Walter T. Kuskowski
Prezes Suwary S. A.
e-mail: wkuskowski@wtbvc.com

Iwona Mojsiuszko
M+G
Tel. (22) 625 71 40, 0501 183 386
e-mail: iwona.mojsiuszko@mplusg.com.pl

INFORMACJA O SUWARY S. A. I GRUPIE KAPITALOWEJ WENTWORTH

Suwary S. A. jest wiodącym producentem opakowań z tworzyw sztucznych i akcesoriów samochodowych w Polsce, a jego produkty charakteryzują się wysoką jakością i innowacyjnością. Firma jest wyposażona w bardzo nowoczesny park maszynowy, dzięki czemu spełnia zindywidualizowane oczekiwania klientów. Suwary S. A. wykorzystuje do swojej produkcji surowce najlepszych dostawców i spełnia najbardziej restrykcyjne międzynarodowe standardy. W 1996 roku Suwary S.A. wdrożyła System Zarządzania Jakością ISO 9001, certyfikowany i potwierdzony przez TUV w Essen. Firma ma ponad 50 lat doświadczenia.
Od 1998 roku SUWARY S. A. jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Od września 2009 roku spółka Suwary S.A. jest częścią grupy kapitałowej Wentworth.

Wentworth Group jest międzynarodową firmą z siedzibą w Hamilton w Kanadzie. Firma produkuje szeroką gamę opakowań z tworzyw sztucznych i form wykorzystywanych do produkcji opakowań. Formy do produkcji opakowań wytwarzane przez Wentworth to formy rozdmuchowe we wszystkich rozmiarach, dostosowane do wszystkich technologii i wszystkich rodzajów maszyn. Produkowane przez Wentworth plastikowe pojemniki są używane codziennie do napojów, żywności, kosmetyków, środków medycznych i chemicznych oraz produktów gospodarstwa domowego. Wśród klientów Grupy są największe międzynarodowe koncerny w przemyśle opakowań.
Wentworth posiada 13 zakładów produkcyjnych: 7 w Polsce, 4 w Kanadzie, 1 w USA i 1 w Niemczech. Utrzymuje również, ośrodki sprzedaży, serwisu i zaopatrzenia w Wielkiej Brytanii, Argentynie i Chinach.

Wentworth dostarcza swoje produkty do ponad 70 krajów na całym świecie, a przychody spółki w 2009 roku wyniosły około 450 mln zł. Grupa działa w Polsce od 1998 r.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!