POWOŁANIE NOWEGO CZŁONKA ZARZĄDU W SPÓŁCE SUWARY S.A.

SUWARY S.A., znaczący na polskim rynku producent opakowań z tworzyw sztucznych, informuje, że dnia 18 sierpnia 2011 roku, na stanowisko Członka Zarządu Spółki został powołany Pan Adam Laskowski, zastępując w zarządzie spółki Panią Iwonę Menes-Malinowską.
Pan Adam Laskowski ma bardzo bogate doświadczenie w branży, zdobyte podczas ponad 14 lat pracy na stanowiskach kierowniczych w spółkach zajmujących się produkcją opakowań z tworzyw sztucznych.

Doświadczenie zawodowe Adama Laskowskiego obejmuje m.in. zarządzanie produkcją firm Amhil Europa (Wentworth Group) oraz INCO-VERITAS SA i BLISTER BOX Ltd. W trakcie swojej kariery zawodowej był związany również z INLINE PLASTICS CORPORATION oraz Polską Agencją Inwestycji Zagranicznych, gdzie uczestniczył we wdrożeniu finansowanego ze środków UE programu INVESTPROM, którego celem było sprowadzenie do Polski oraz obsługa inwestycji zagranicznych w naszym kraju.

„Do Zarządu Suwar dołączyła właśnie osoba z bardzo wysokimi kwalifikacjami, mająca duże doświadczenie w branży w Polsce. Jest mi niezmiernie miło, że Pan Adam Laskowski będzie teraz pracował nad dalszym sukcesem Suwar oraz realizacją naszej strategii rozwoju. Przypomnę, że mamy ambitne plany czterokrotnego wzrost EBITDA do 2016 roku” – powiedział Walter T. Kuskowski, Prezes Zarządu Suwary S. A.

„Bardzo się cieszę, że mogę dołączyć do Spółki w tak ważnym momencie jej rozwoju, kiedy rozpoczynają się inwestycje zwiększające jej moce produkcyjne. Jestem przekonany, że dzięki mojej znajomości rynku oraz Grupy będę mógł szybko i sprawnie rozpocząć pracę nad kontynuacją rozpoczętej, bardzo ambitnej strategii Suwar” – powiedział Adam Laskowski, Członek Zarządu Suwary SA


Dodatkowych informacji mediom udziela:

Walter T. Kuskowski
Prezes Suwary S. A.
e-mail: wkuskowski@wtbvc.com

Iwona Mojsiuszko
M+G
Tel. (22) 625 71 40, 0501 183 386
e-mail: iwona.mojsiuszko@mplusg.com.pl

INFORMACJA O SUWARY S. A. I GRUPIE KAPITALOWEJ WENTWORTH

Suwary S. A. jest wiodącym producentem opakowań z tworzyw sztucznych i akcesoriów samochodowych w Polsce, a jego produkty charakteryzują się wysoką jakością i innowacyjnością. Firma jest wyposażona w bardzo nowoczesny park maszynowy, dzięki czemu spełnia zindywidualizowane oczekiwania klientów. Suwary S. A. wykorzystuje do swojej produkcji surowce najlepszych dostawców i spełnia najbardziej restrykcyjne międzynarodowe standardy. W 1996 roku Suwary S.A. wdrożyła System Zarządzania Jakością ISO 9001, certyfikowany i potwierdzony przez TUV w Essen. Firma ma ponad 50 lat doświadczenia.
Od 1998 roku SUWARY S. A. jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Od września 2009 roku spółka Suwary S.A. jest częścią grupy kapitałowej Wentworth.

Wentworth Group jest międzynarodową firmą z siedzibą w Hamilton w Kanadzie. Firma produkuje szeroką gamę opakowań z tworzyw sztucznych i form wykorzystywanych do produkcji opakowań. Formy do produkcji opakowań wytwarzane przez Wentworth to formy rozdmuchowe we wszystkich rozmiarach, dostosowane do wszystkich technologii i wszystkich rodzajów maszyn. Produkowane przez Wentworth plastikowe pojemniki są używane codziennie do napojów, żywności, kosmetyków, środków medycznych i chemicznych oraz produktów gospodarstwa domowego. Wśród klientów Grupy są największe międzynarodowe koncerny w przemyśle opakowań.
Wentworth posiada 13 zakładów produkcyjnych: 7 w Polsce, 4 w Kanadzie, 1 w USA i 1 w Niemczech. Utrzymuje również, ośrodki sprzedaży, serwisu i zaopatrzenia w Wielkiej Brytanii, Argentynie i Chinach.

Wentworth dostarcza swoje produkty do ponad 70 krajów na całym świecie, a przychody spółki w 2009 roku wyniosły około 450 mln zł. Grupa działa w Polsce od 1998 r.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!