SUWARY Z PRAWOMOCNYM POZWOLENIEM NA BUDOWĘ W KSAWEROWIE

Grupa Kapitałowa Suwary, znaczący na polskim rynku producent opakowań z tworzyw sztucznych, kontrolowany przez grupę kapitałową Wentworth, otrzymały prawomocną decyzję o zatwierdzeniu projektu budowlanego i udzieleniu pozwolenia na budowę w Ksawerowie. Spółka zamierza wybudować, na własnych gruntach znajdujących się w Ksawerowie przyłączonych do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (ŁSSE), nową halę produkcyjno-magazynową o powierzchni ponad 4 tys. m2. Całkowity koszt inwestycji w ŁSSE do 2016 roku wyniesie 33,6 mln zł. Inwestycja będzie prowadzona w dwóch etapach przez spółkę zależną Suwary S.A. utworzoną do celów prowadzenia inwestycji, Suwary TECH Sp. z o.o.

Suwary planują w nowym zakładzie rozszerzenie obecnej działalności prowadzonej w Pabianicach i zwiększenie istniejących mocy przerobowych. Spółka zamierza uruchomić w nowej fabryce zaawansowane technologicznie maszyny światowej klasy, wykorzystujące innowacyjne rozwiązania. Dzięki dużej automatyzacji oraz energooszczędnym technologiom znacznie wzrosną moce produkcyjne Spółki, przy jednoczesnym zmniejszeniu bezpośrednich kosztów produkcji. Dodatkowo Suwary planują rozpocząć w nowym zakładzie produkcję ekologiczną, skupiającą się na wykorzystaniu materiałów pochodzących z recyklingu, wprowadzić bezodpadowe procesy produkcyjne oraz odzyskiwać ciepło, które będzie ponownie wykorzystywane m.in. do ogrzewania hal produkcyjnych.

Uruchomienie nowego zakładu w Ksawerowie jest jednym z kluczowych elementów realizacji strategii rozwoju, dzięki której Suwary zamierzają czterokrotnie zwiększyć EBITDA do 2016 roku.

INWESTYCJA W KSAWEROWIE – SZCZEGÓŁY

Należące do spółki Suwary grunty o łącznej powierzchni blisko 3,9 ha, położone w Ksawerowie, zostały objęte Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną. Spółka uzyskała w grudniu 2010 roku zezwolenie na działalność w Strefie. Inwestycja będzie realizowana przez spółkę celową Suwary TECH Sp. z o.o. (100% udziałów należy do Suwary S.A.).

Planowane inwestycje w Ksawerowie:
• Budowa nowego zakładu do produkcji opakowań i produktów pokrewnych do obecnej produkcji Suwary o powierzchni ponad 4 tys. m2.
• Rozszerzenie obecnej działalności prowadzonej przez Suwary w Pabianicach i zwiększenie istniejących mocy produkcyjnych.
• Całkowity koszt inwestycji wyniesie 33,6 mln PLN i będzie prowadzony w dwóch etapach:
• – I etap – realizacja w latach 2011 – 2014: 22,4 mln zł
• – II etap – realizacja w latach 2014 – 2016: 11,2 mln zł

„Bardzo nas cieszy, że kolejny etap prac związanych z uruchomieniem naszej produkcji w Ksawerowie został zrealizowany. Ogłosiliśmy już konkurs na generalnego wykonawcę i mam nadzieję, że już w październiku wyłonimy firmę, która zbuduje nową halę produkcyjno-magazynową w Ksawerowie. Z pewnością inwestycja ta przyczyni się do zwiększenia naszych mocy produkcyjnych oraz realizacji strategii, którą konsekwentnie wprowadzamy w życie” – powiedział Walter T. Kuskowski, Prezes Zarządu Suwary S. A.

Dodatkowych informacji mediom udzielają:
Walter T. Kuskowski
Prezes Suwary S. A.
e-mail: wkuskowski@wtbvc.com

Iwona Mojsiuszko, M+G
Tel. (22) 625 71 40, 0501 183 386
e-mail: iwona.mojsiuszko@mplusg.com.pl

INFORMACJA O SUWARY S. A. I GRUPIE KAPITALOWEJ WENTWORTH

Suwary S. A. jest wiodącym producentem opakowań z tworzyw sztucznych i akcesoriów samochodowych w Polsce, a jego produkty charakteryzują się wysoką jakością i innowacyjnością. Firma jest wyposażona w bardzo nowoczesny park maszynowy, dzięki czemu spełnia zindywidualizowane oczekiwania klientów. Suwary S. A. wykorzystuje do swojej produkcji surowce najlepszych dostawców i spełnia najbardziej restrykcyjne międzynarodowe standardy. W 1996 roku Suwary S.A. wdrożyła System Zarządzania Jakością ISO 9001, certyfikowany i potwierdzony przez TUV w Essen. Firma ma ponad 50 lat doświadczenia.
Od 1998 roku SUWARY S. A. jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Od września 2009 roku spółka Suwary S.A. jest częścią grupy kapitałowej Wentworth.

Wentworth Group jest międzynarodową firmą z siedzibą w Hamilton w Kanadzie. Firma produkuje szeroką gamę opakowań z tworzyw sztucznych i form wykorzystywanych do produkcji opakowań. Formy do produkcji opakowań wytwarzane przez Wentworth to formy rozdmuchowe we wszystkich rozmiarach, dostosowane do wszystkich technologii i wszystkich rodzajów maszyn. Produkowane przez Wentworth plastikowe pojemniki są używane codziennie do napojów, żywności, kosmetyków, środków medycznych i chemicznych oraz produktów gospodarstwa domowego. Wśród klientów Grupy są największe międzynarodowe koncerny w przemyśle opakowań.
Wentworth posiada 13 zakładów produkcyjnych: 7 w Polsce, 4 w Kanadzie, 1 w USA i 1 w Niemczech. Utrzymuje również, ośrodki sprzedaży, serwisu i zaopatrzenia w Wielkiej Brytanii, Argentynie i Chinach.

Wentworth dostarcza swoje produkty do ponad 70 krajów na całym świecie. Grupa działa w Polsce od 1998 r.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!