GRUPA KAPITAŁOWA SUWARY KONTYNUUJE KONTRAKTY Z LOTOS OIL

Grupa Kapitałowa Suwary, znaczący na polskim rynku producent opakowań z tworzyw sztucznych, kontrolowany przez Grupę Kapitałową Wentworth, przedłużyła współpracę z Lotos Oil w zakresie dostaw dużych opakowań. 
Podpisane w lipcu 2009 roku, dwa kontrakty Suwary z Lotos Oil gwarantowały dostawę opakowań o pojemności 20L i 30L przez okres 30 miesięcy. Najnowsze aneksy przedłużają te umowy do 30 czerwca 2013 roku.

SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE WSPÓŁPRACY Z LOTOS OIL
W zakresie dużych opakowań Spółka Suwary współpracuje z Lotos Oil od dawna. Ostatnie umowy na dostawę opakowań o pojemności 20L i 30L, o których Spółka oficjalnie informowała rynek w sierpniu 2009 roku, zawarte zostały na okres 2,5 roku z możliwością ich przedłużenia. Lotos Oil, mając na uwadze dobrą współpracę, skorzystał z tej możliwości, nie ogłaszając nowego przetargu. 
Po podpisaniu nowych aneksów, szacowana suma wartości obydwu umów przekroczy wartość 6,4 mln PLN. Są to znaczące ilości. Spółka jest przygotowana na zwiększenie produkcji dużych opakowań dzięki nowej inwestycji zrealizowanej przy wsparciu funduszy z Regionalnego Programu Operacyjnego „Wzrost innowacyjności i konkurencyjności przedsiębiorstwa w wyniku uruchomienia linii produkcyjnej do produkcji opakowań wielowarstwowych o pojemności do 30 l”. 
Jednocześnie z opakowaniami o dużych pojemnościach, Grupa Suwary, na podstawie wygranego przetargu, dostarcza do Lotos Oil również opakowania o innych pojemnościach.

„Cieszy mnie kontynuacja współpracy z jednym z bardziej znaczących producentów olejów silnikowych w Polsce. Istotny jest tu fakt długookresowej współpracy z Lotos Oil, która jest możliwa dzięki zapewnieniu ciągłości i niezawodności dostaw, wysokiej jakości naszych wyrobów oraz profesjonalnej obsługi przez nasz Dział Sprzedaży. Nie bez znaczenia jest również fakt, że w trakcie współpracy bez problemów udało nam się dostosować konstrukcję opakowań do wymagań i potrzeb klienta. 
Zgodnie z ogłoszoną strategią, wskazującą na osiągnięcie czterokrotnego wzrostu EBITDA do 2016 roku, od początku 2011r. konsekwentnie realizujemy założenia Strategii Grupy Suwary. A kontynuacja kontraktów z Lotos Oil pozwala nam przybliżyć się do tego celu.” – powiedział Walter T. Kuskowski, Prezes Zarządu Suwary S. A.

Dodatkowych informacji mediom udziela:

Walter T. Kuskowski 
Prezes Suwary S. A. 
e-mail: wtkuskowski@wtbvc.com

Biuro Zarządu Suwary S.A.
42/225 22 49

INFORMACJA O SUWARY S. A. I GRUPIE KAPITALOWEJ WENTWORTH
Suwary S. A. jest wiodącym producentem opakowań z tworzyw sztucznych i akcesoriów samochodowych w Polsce, a jego produkty charakteryzują się wysoką jakością i innowacyjnością. Firma jest wyposażona w bardzo nowoczesny park maszynowy, dzięki czemu spełnia zindywidualizowane oczekiwania klientów. Suwary S. A. wykorzystuje do swojej produkcji surowce najlepszych dostawców i spełnia najbardziej restrykcyjne międzynarodowe standardy. W 1996 roku Suwary S.A. wdrożyła System Zarządzania Jakością ISO 9001, certyfikowany i potwierdzony przez TUV w Essen. Firma ma ponad 50 lat doświadczenia. 
Od 1998 roku SUWARY S. A. jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Od września 2009 roku spółka Suwary S.A. jest częścią grupy kapitałowej Wentworth.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!