GRUPA KAPITAŁOWA SUWARY WYGRYWA KOLEJNY PRZETARG W ORLEN OIL

Grupa Kapitałowa Suwary, znaczący na polskim rynku producent opakowań z tworzyw sztucznych, kontrolowany przez Grupę Kapitałową Wentworth, po raz kolejny wygrała przetarg w Orlen Oil obejmujący tym razem szeroką gamę opakowań o zróżnicowanej pojemności. Jest to jeden ze znaczących kontraktów zarówno w pod względem wielkości zamówienia jak i innowacyjności produktu. 
Kontrakt z Orlen Oil obejmuje dostawę opakowań o pojemności od 0,6L do 5L, w komplecie z zakrętkami, z wykorzystaniem do różnego rodzaju płynów eksploatacyjnych. Umowa została podpisana na dwa lata. Szacowana roczna wartość sprzedaży wynosi około 10 mln zł rocznie.
Wygrany przetarg jest wynikiem profesjonalnie przygotowanej oferty, dotychczasowej dobrej współpracy z tym klientem oraz zaufania jakim po raz kolejny obdarzył Suwary Orlen Oil.

Jak wspomnieliśmy wyżej – jest to kolejny kontrakt z Orlen Oil jaki Suwary ma na swoim koncie. W poprzednich latach Spółka informowała regularnie o znaczących umowach na dostawy opakowań dla producenta olejów samochodowych i środków smarnych dla przemysłu motoryzacji z Krakowa.

SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE UMOWY Z ORLEN OIL
Do przetargu na dostawę opakowań o pojemności od 0,6L do 5L dla Orlen Oil, Suwary przystąpiły jeszcze w kwietniu 2011 roku. Proces wyboru najlepszego dostawcy trwał około trzech miesięcy. Ostateczne wyniki przetargu Orlen Oil ogłosił w połowie lipca ubiegłego roku. Od tego czasu rozpoczęła się intensywna praca całego zespołu Suwary nad przygotowaniem wymaganych opakowań zgodnych ze specjalnym zastrzeżonym wzorem, wykonaniem form, doborem odpowiedniego tworzywa i barwników. Pierwsze testy opakowań wykonanych na nowym oprzyrządowaniu zostały dostarczone do klienta w grudniu ubiegłego roku. W styczniu 2012 roku rozpoczęto [produkcję i sprzedaż. 
Aktualnie Spółka dostarcza również do Orlen Oil opakowania do konfekcjonowania wody demineralizowanej o pojemności 1L i 5L. Wartość tego kontraktu wynosi około 300 tys. zł rocznie.

„Jestem bardzo zadowolony z efektów pracy naszego zespołu, który dołożył wielu starań zarówno na etapie przygotowania oferty dla Orlen Oil jak i w okresie intensywnej pracy związanej z wykonaniem wymaganych opakowań. Tak jak przy wielu dużych kontraktach nie obyło się bez przeszkód i nieprzewidzianych trudności, jednak wszystkie bariery udało się wyeliminować. Efektem jest kontrakt, który właśnie otrzymaliśmy od naszego Partnera, Spółki Orlen Oil. Nie jest to dla nas pierwszy kontrakt na dostawy opakowań do tej firmy i mam nadzieję, że również nie ostatni.
Zgodnie z ogłoszoną strategią, wskazującą na osiągnięcie czterokrotnego wzrostu EBITDA do 2016 roku, od początku 2011r. konsekwentnie realizujemy założenia Strategii Grupy Suwary. A podpisanie tak znaczącego kontraktu z Orlen Oil pozwala nam przybliżyć się do tego celu.” – powiedział Walter T. Kuskowski, Prezes Zarządu Suwary S. A.

Dodatkowych informacji mediom udziela:

Walter T. Kuskowski 
Prezes Suwary S. A. 
e-mail: wtkuskowski@wtbvc.com

Biuro Zarządu Suwary S.A.
42/225 22 49

INFORMACJA O SUWARY S. A. I GRUPIE KAPITALOWEJ WENTWORTH
Suwary S. A. jest wiodącym producentem opakowań z tworzyw sztucznych i akcesoriów samochodowych w Polsce, a jego produkty charakteryzują się wysoką jakością i innowacyjnością. Firma jest wyposażona w bardzo nowoczesny park maszynowy, dzięki czemu spełnia zindywidualizowane oczekiwania klientów. Suwary S. A. wykorzystuje do swojej produkcji surowce najlepszych dostawców i spełnia najbardziej restrykcyjne międzynarodowe standardy. W 1996 roku Suwary S.A. wdrożyła System Zarządzania Jakością ISO 9001, certyfikowany i potwierdzony przez TUV w Essen. Firma ma ponad 50 lat doświadczenia. 
Od 1998 roku SUWARY S. A. jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Od września 2009 roku spółka Suwary S.A. jest częścią grupy kapitałowej Wentworth.

Wentworth Group jest międzynarodową grupą firm z siedzibą w Stoney Creek w Kanadzie. Grupa produkuje szeroką gamę opakowań z tworzyw sztucznych i form wykorzystywanych do produkcji opakowań. Formy do produkcji opakowań wytwarzane przez Wentworth to formy rozdmuchowe we wszystkich rozmiarach, dostosowane do wszystkich technologii i wszystkich rodzajów maszyn. Produkowane przez Wentworth pojemniki z tworzyw sztucznych są używane codziennie do napojów, żywności, kosmetyków, środków medycznych i chemicznych oraz produktów gospodarstwa domowego. Wśród klientów Grupy są największe międzynarodowe koncerny w przemyśle opakowań. 
Wentworth posiada 13 zakładów produkcyjnych: 7 w Polsce, 4 w Kanadzie, 1 w USA i 1 w Niemczech. Utrzymuje również, ośrodki sprzedaży, serwisu i zaopatrzenia w Wielkiej Brytanii, Argentynie i Chinach.

Wentworth dostarcza swoje produkty do ponad 70 krajów na całym świecie, a przychody spółki w 2009 roku wyniosły około 450 mln zł. Grupa działa w Polsce od 1998 r.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!