GRUPA KAPITAŁOWA SUWARY WYGRYWA PRZETARG W ORLEN OIL NA DOSTAWĘ DUŻYCH OPAKOWAŃ

Grupa Kapitałowa Suwary, znaczący na polskim rynku producent opakowań z tworzyw sztucznych, kontrolowany przez Grupę Kapitałową Wentworth, po raz kolejny wygrała przetarg w Orlen Oil. Nowy kontrakt obejmuje dostawę opakowań o pojemności 10, 20 i 30 litrów z zakrętkami. 
Umowa została podpisana na dwa lata. Kontrakt przewiduje możliwość jej przedłużenia na kolejne okresy 12 miesięczne. Zgodnie z ustaleniami, wartość umowy przekroczy 4,2 mln zł.
Jak wspomnieliśmy, jest to kolejny kontrakt z Orlen Oil jaki Grupa Suwary ma na swoim koncie. Spółka informowała regularnie o znaczących umowach na dostawy opakowań dla producenta olejów samochodowych i środków smarnych dla przemysłu z Krakowa.

„Cieszy mnie kolejny kontrakt naszej Spółki z Orlen Oil. Jestem bardzo zadowolony z efektów pracy naszego zespołu, co już wcześniej podkreślałem. 
Jest to jednocześnie kolejny podpisany przez Spółkę kontrakt na sprzedaż kanistrów o dużych pojemnościach. Inwestycja w te opakowania była dobrą decyzją.
Od początku 2011r. konsekwentnie realizujemy założenia Strategii Grupy Suwary, zakładającą osiągnięcie czterokrotnego wzrostu EBITDA do 2016 roku. 
Podpisanie kolejnej istotnej umowy z Orlen Oil pozwala nam przybliżyć się do tego celu.” – powiedział Walter T. Kuskowski, Prezes Zarządu Suwary S. A.

Dodatkowych informacji mediom udziela:

Walter T. Kuskowski 
Prezes Suwary S. A. 
e-mail: wtkuskowski@wtbvc.com

Biuro Zarządu Suwary S.A.
42/225 22 49

INFORMACJA O SUWARY S. A. I GRUPIE KAPITALOWEJ WENTWORTH

Suwary S. A. jest wiodącym producentem opakowań z tworzyw sztucznych i akcesoriów samochodowych w Polsce, a jego produkty charakteryzują się wysoką jakością i innowacyjnością. Firma jest wyposażona w bardzo nowoczesny park maszynowy, dzięki czemu spełnia zindywidualizowane oczekiwania klientów. Suwary S. A. wykorzystuje do swojej produkcji surowce najlepszych dostawców i spełnia najbardziej restrykcyjne międzynarodowe standardy. W 1996 roku Suwary S.A. wdrożyła System Zarządzania Jakością ISO 9001, certyfikowany i potwierdzony przez TUV w Essen. Firma ma ponad 50 lat doświadczenia. 
Od 1998 roku SUWARY S. A. jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Od września 2009 roku spółka Suwary S.A. jest częścią grupy kapitałowej Wentworth.

Wentworth Group jest międzynarodową grupą firm z siedzibą w Stoney Creek w Kanadzie. Grupa produkuje szeroką gamę opakowań z tworzyw sztucznych i form wykorzystywanych do produkcji opakowań. Formy do produkcji opakowań wytwarzane przez Wentworth to formy rozdmuchowe we wszystkich rozmiarach, dostosowane do wszystkich technologii i wszystkich rodzajów maszyn. Produkowane przez Wentworth pojemniki z tworzyw sztucznych są używane codziennie do napojów, żywności, kosmetyków, środków medycznych i chemicznych oraz produktów gospodarstwa domowego. Wśród klientów Grupy są największe międzynarodowe koncerny w przemyśle opakowań. 
Wentworth posiada 13 zakładów produkcyjnych: 7 w Polsce, 4 w Kanadzie, 1 w USA i 1 w Niemczech. Utrzymuje również, ośrodki sprzedaży, serwisu i zaopatrzenia w Wielkiej Brytanii, Argentynie i Chinach. 
Wentworth dostarcza swoje produkty do ponad 70 krajów na całym świecie, a przychody spółki w 2009 roku wyniosły około 450 mln zł. Grupa działa w Polsce od 1998 r.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!