SUWARY TECH – UROCZYSTE OTWARCIE NOWOCZESNEJ FABRYKI W ŁÓDZKIEJ SPECJALNEJ STREFIE EKONOMICZNEJ

Suwary Tech, jedna ze spółek Suwary S.A., znaczącego na polskim rynku producenta opakowań z tworzyw sztucznych, kontrolowanego przez grupę kapitałową Wentworth, zakończyła budowę nowoczesnej fabryki wyrobów z tworzyw sztucznych.

Otwarcie nowego zakładu produkcyjnego w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej jest istotnym elementem strategii Grupy Kapitałowej Suwary przyjętej na lata 2011-2016 zakładającej czterokrotny wzrost wyniku EBITDA z 2009 roku do 2016 roku.                              

SZCZEGÓŁY INWESTYCJI

Inwestycja zlokalizowana jest w Ksawerowie w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Na obszarze  3,862 ha powstał nowoczesny obiekt produkcyjny oraz magazyn wysokiego składowania o łącznej powierzchni  6.817 m2. Obiekt wyposażony jest w najnowocześniejsze rozwiązania z dziedziny przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz systemy logistyczne. Znalazły w nim również zastosowanie innowacyjne rozwiązania opracowane przez inżynierów Grupy Suwary i Wentworth.

Łączna wartość nakładów przewidziana w tym etapie inwestycji wynosi ponad 25,5 mln. PLN.

Zakończona inwestycja na gruncie prywatnym uzyskała Zezwolenie na działalność w ŁSSE nr 174 w dniu 21 grudnia 2010 roku dzięki, wdrażaniu nowych rozwiązań technologicznych w ramach strategicznego ukierunkowania  spółek z Grupy Kapitałowej SUWARY  na innowacyjność technologiczną i produktową.

Zdjęcia kolejnych etapów budowy

Na przyjęcie przez Zarząd Suwary S.A. decyzji w sprawie ostatecznego kształtu inwestycji wpływ miały:

v  długoletnia skuteczna działalność na rynku opakowań z tworzyw sztucznych i związane z tym  duże doświadczenie i dobra znajomość  branży,

v  perspektywy dynamicznego rozwoju sektora,  potwierdzone przez badania rynku,

v  potencjał  kadry zarządzającej,

v  pozycja lidera w zakresie wdrażania nowych technologii i know-how, jaką posiadają przedsiębiorstwa skupione  w Grupie Suwary S.A. i Wentworth

W dniu 15 kwietnia nowa nieruchomość należąca do Suwary Tech uzyskała pozwolenie na użytkowanie. Od tego momentu Spółka mogła rozpocząć wyposażenie budynku. Aktualnie w nowej siedzibie wykorzystane są cztery linie produkcyjne oraz nowoczesny magazyn wysokiego składowania.

UROCZYSTOŚĆ OTWARCIA INWESTYCJI

Uroczyste otwarcie nowego zakładu produkcyjnego w Ksawerowie odbyło się w dniu 25 czerwca 2014 roku.

Zaproszeni goście mieli możliwość dokładnego zapoznania się z historią inwestycji. Pracownicy Suwary Tech zaprezentowali gościom zakład m. in. halę produkcyjną, laboratorium Kontroli Jakości oraz magazyn.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło klientów, dostawców, przedstawicieli władz lokalnych oraz prasy.

Każdy z gości, podczas przyjęcia zorganizowanego po zwiedzaniu zakładu, miał możliwość rozmowy z Zarządami Spółek Suwary Tech i Suwary S.A.

”Otwarcie nowej fabryki przetwórstwa tworzyw jest częścią strategii o której Spółka Suwary informowała już w listopadzie 2010 roku. Cieszę się, że w uroczystości otwarcia nowego zakładu produkcyjnego mogło uczestniczyć z nami tak wiele osób. Wszystkim gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością serdecznie dziękuję. Nasz sukces nie byłby możliwy bez Państwa. Dziękuję również naszym Pracownikom współpracującym przy nowej inwestycji.” – powiedział Walter T. Kuskowski, Prezes Zarządu Suwary S. A.

Dodatkowych informacji mediom udziela:

Walter T. Kuskowski

Prezes Suwary S. A.

e-mail: wkuskowski@wtbvc.com

Biuro Zarządu Suwary S.A.

42/225 22 49

INFORMACJA O SUWARY S. A. I GRUPIE KAPITALOWEJ WENTWORTH

Suwary S. A. jest wiodącym producentem opakowań z tworzyw sztucznych i akcesoriów samochodowych w Polsce, a jego produktycharakteryzują się wysoką jakością i innowacyjnością. Firma jest wyposażona w nowoczesny park maszynowy, dzięki czemu spełnia zindywidualizowane oczekiwania klientów. Suwary S. A. wykorzystuje do swojej produkcji surowce najlepszych dostawców i spełnia najbardziej restrykcyjne międzynarodowe standardy. W 1996 roku Suwary S.A. wdrożyła System Zarządzania Jakością ISO 9001, certyfikowany i potwierdzony przez TUV w Essen. Firma ma ponad 50 lat doświadczenia.

Od 1998 roku SUWARY S. A. jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Od września 2009 roku spółka Suwary S.A. jest częścią grupy kapitałowej Wentworth. Od 2010 Spółka tworzy Grupę Kapitałową Suwary. Aktualnie w skład Grupy wchodzą: Kartpol Group Sp. z o.o., Suwary Tech Sp. z o.o., Suwary Development Sp. z o.o.

Wentworth Group jest międzynarodową grupą firm z siedzibą w Stoney Creek w Kanadzie. Grupa produkuje szeroką gamę opakowań z tworzyw sztucznych i form wykorzystywanych do produkcji opakowań. Formy do produkcji opakowań wytwarzane przez Wentworth to formy rozdmuchowe we wszystkich rozmiarach, dostosowane do wszystkich technologii i wszystkich rodzajów maszyn. Produkowane przez Wentworth pojemniki z tworzyw sztucznych są używane codziennie do napojów, żywności, kosmetyków, środków medycznych i chemicznych oraz produktów gospodarstwa domowego. Wśród klientów Grupy są największe międzynarodowe koncerny w przemyśle opakowań.

Wentworth posiada 13 zakładów produkcyjnych: 7 w Polsce, 4 w Kanadzie i 1 w USA. Grupa utrzymuje również, ośrodki sprzedaży, serwisu i zaopatrzenia w Wielkiej Brytanii, Argentynie i Chinach.

Wentworth dostarcza swoje produkty do ponad 70 krajów na całym świecie, a przychody spółki w 2013 roku przekroczyły 500 mln zł. Grupa działa w Polsce od 1998 r.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!