RB 14/2020 Informacje dotyczące aktualnego wpływu epidemii koronawirusa na działalność spółki.

Zarząd spółki SUWARY S.A. z siedzibą w Pabianicach  „Emitent” informuję, iż zakład w Pabianicach zwiększa swoje moce produkcyjne na dostawę butelek o pojemności  0,5 l i 1 l oraz kanistrów o pojemności  5 l z przeznaczeniem na środki dezynfekujące i aseptyczne w związku z pandemią  koronawirusa  2019-nCoV  _COVID-19_. Dostawy realizowane są dla Orlen Oil w ramach istniejącego kontraktu z 21.05.2018 r. (RB 12/2018 z 21.05.2018) oraz nowego odbiorcy POLFA TARCHOMIN SA.

W celu zapewnienia ciągłości dostaw Zarząd podjął kroki w zakresie parku maszynowego, części zamiennych oraz rozszerzył współpracę z agencjami pracy na wypadek braku obsady linii produkcyjnych. Wdrożono odpowiednie rygorystyczne  procedury rekomendowane i zalecane przez instytucje państwowe i  WHO.

W zakładzie w Bydgoszczy i spółce zależnej KARTPOL GROUP sp. z o.o nie odnotowujemy spadku zamówień na obecną chwilę. Na dzień dzisiejszy, nie widzimy ryzyk związanych z przerwaniem dostaw dla każdego segmentu Grupy Suwary SA.

Zarząd Emitenta podjął decyzję o publikacji powyższej wiadomości z uwagi na zwiększoną aktywność gospodarczą w segmencie opakowań oraz możliwy wpływ na kształtowanie się przyszłej sytuacji majątkowej, finansowej oraz gospodarczej Emitenta oraz potencjalny wpływ na wycenę instrumentów finansowych Spółki notowanej na rynku regulowanym.

Podstawa prawna art. 17 ust.1 MAR

Szybki kontakt!
+
Wyślij!